Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci garnizonu stołecznego biorą udział w szczepieniach na koronawirusa

Data publikacji 26.03.2021

Funkcjonariusze z tzw. pierwszej linii, z komórek patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego, Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, a także pionu kryminalnego, dołączyli dzisiaj do grona zaszczepionych przedstawicieli służb mundurowych, przyjmując szczepionki na koronawirusa. Przykład wszystkim policjantom z naszego garnizonu dał między innymi Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak wspólnie z zastępcą do spraw prewencji inspektorem Markiem Chodakowskim, przyjmując szczepionkę.

Po wczorajszej inauguracji szczepień na koronawirusa, którymi zostały objęte służby podległe MSWiA, rozpoczęły się szczepienia policjantów garnizonu stołecznego. Jako pierwsi dawkę szczepionki przyjęli policjanci, których obecność na ulicach, drogach i w dzielnicach jest niezbędna.

Wśród zaszczepionych znaleźli się policjanci stołecznej drogówki, Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, a także funkcjonariusze z komórek realizujących zadania patrolowo-interwencyjne na terenie Warszawy i przyległych powiatów. Nie zabrakło również wśród nich policjantów z pionu kryminalnego. To stróże prawa, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

Przykład prawdziwej policyjnej więzi dał szef naszego garnizonu nadinspektor Paweł Dzierżak, który  wspólnie ze swoim zastępcą do spraw prewencji inspektorem Markiem Chodakowskim zgłosił się na szczepienie.  Dali tym samym czytelny sygnał, że kierownictwo garnizonu angażuje się w każde działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego i zdrowia obywateli.

Pamiętajmy, że dzięki wspólnemu poświęceniu i zaangażowaniu, pokonamy w końcu koronawirusa, a szczepienia mają nam tylko w tym pomóc.

Daniel Niezdropa

  • Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak przyjmuje dawkę szczepionki
    Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak przyjmuje dawkę szczepionki
  • Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Marek Chodakowski przyjmuje dawkę szczepionki
    Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Marek Chodakowski przyjmuje dawkę szczepionki