Zatrzymany po 6 latach poszukiwań - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po 6 latach poszukiwań

Data publikacji 07.01.2010

W ręce policjantów z Radzymina i KRP Warszawa V wpadł poszukiwany listem gończym 49-letni Krzysztof P. Mężczyzna od 2003 roku ukrywał się przed odpowiedzialnością karną w związku z popełnionym przestępstwem uporczywego uchylania się od obowiązku opieki i utrzymywania osoby najbliższej. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym, skąd z pewnością zostanie doprowadzony przed oblicze sądu.

Do funkcjonariuszy komisariatu w Radzyminie wpłynął list gończy i nakaz aresztowania 49-letniego Krzysztofa P. Jak wynikało z treści nakazu wydanego w roku 2003 przez Prokuraturę w Wyszkowie, mężczyzna uporczywie uchylał się od ciążącego na nim obowiązku opieki i utrzymywania osoby najbliższej. Tym samym nie stawiał się na żadne wezwania prokuratury i Policji. Policjanci z Radzymina na terenie którego mieszkał poszukiwany przez cały czas sprawdzali wszelkie informacje dotyczące miejsca jego pobytu bądź zamieszkania. Mężczyzna przez prawie 6 lat skutecznie ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości.

Kryminalni z komisariatu w Radzyminie realizując czynności sprawdzające w przedmiotowej sprawie uzyskali informację, że poszukiwany mężczyzna może przebywać na terenie Warszawy. Natychmiast przystąpili do działania. Kilka dni nieustającej pracy przyniosło oczekiwane rezultaty. Wczoraj poszukiwany Krzysztof P. został zatrzymany w jednym z mieszkań na warszawskich Bielanach przez współpracujących ze sobą funkcjonariuszy z Radzymina i KRP Warszawa V. Zupełnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy pokornie oddał się w ich ręce. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym, skąd z pewnością zostanie doprowadzony przed oblicze sądu.

ea/eb/ts