I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji - Kierownictwo - Komenda Stołeczna Policji

Kierownictwo

I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji

młodszy inspektor Tomasz Szymański

Młodszy inspektor Tomasz Szymański urodził się 15 lutego 1974 r. we Włocławku. Jest absolwentem Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku pedagogika oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył studia podyplomowe w zakresie przestępczości transgranicznej w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

Wstąpił do Policji w 1994 r. i rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I pracując w komórkach patrolowo-interwencyjnych. Od 2002 roku nieprzerwanie jest związany ze Stołecznym Stanowiskiem Kierowania KSP, obejmując w 2011 r. stanowisko zastępcy naczelnika tego wydziału, a następnie w lutym 2017 r. roku awansując na stanowisko naczelnika tego wydziału.

Z racji specyfiki zadań realizowanych w Stołecznym Stanowisku Kierowania KSP podinsp. Tomasz Szymański wielokrotnie koordynował i odpowiadał za prawidłowy przebieg wielu imprez masowych i najważniejszych policyjnych zabezpieczeń w Warszawie m.in. EURO 2012, Szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Odznaczony Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Jest żonaty. Pasjonuje się sportem i muzyką.