Doskonalenie jazdy – przedłużono rekrutację - Nauka - Komenda Stołeczna Policji

Doskonalenie jazdy – przedłużono rekrutację

Data publikacji 31.08.2010

Są jeszcze wolne miejsca na szkolenie skierowane do policjantów – kobiet i mężczyzn, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje z zakresu bezpieczeństwa i pewności prowadzenia samochodu osobowego, motocyklu oraz furgonu.

Praktyczne zajęcia z zakresu „Doskonalenia techniki jazdy” umożliwią kursantom nabycie umiejętności szybkiego reagowania i zachowania się w terenie w sytuacjach ekstremalnych. Jednodniowe bezpłatne szkolenia na profesjonalnym torze na terenie Niemiec odbędą się w dniach od 12 -18.09.2010 r. Uczestnicy otrzymają: nocleg z wyżywieniem, dojazd do miejsca szkolenia, materiały promocyjne.

Bezpłatne szkolenia w ramach unijnego projektu „Akademia policjanta” organizują Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Radomiu. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i jest odpowiedzią na przeprowadzoną w 2009 roku diagnozę potrzeb szkoleniowych wśród policjantów z terenu województwa mazowieckiego, która wyraźnie pokazała, że zainteresowanie uczestnictwem w projekcie szkoleniowym jest ogromne.

Wsparcie w ramach „Akademii Policjanta” skierowane jest do 620 funkcjonariuszy Policji – kobiet i mężczyzn z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu i Komendy Stołecznej Policji, zatrudnionych głównie w pionie prewencji, którzy z własnej inicjatywy, poza godzinami pracy (służby) są zainteresowani zdobyciem nowych, uzupełnieniem lub podwyższeniem posiadanych kwalifikacji zawodowych. W ramach projektu przewidziano szkolenia w następujących modułach:
• RATOWNICTWO MEDYCZNE Z ZAKRESU KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY
• NAUKA JAZDY KATEGORIA A, C i D
• DOSKONALENIE TECHNIKI JAZDY
• KONTROLA TACHOGRAFÓW

Więcej informacji na stronie stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie www.word.waw.pl.