2 pijanych podczas „Trzeźwego poranka” - Statystyki - Komenda Stołeczna Policji

Statystyki

Strona znajduje się w archiwum.

2 pijanych podczas „Trzeźwego poranka”

Data publikacji 11.05.2009

134 kontrole pojazdów i dwóch nietrzeźwych kierujących - to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej dzisiaj w rejonie skrzyżowania ul. Przyczółkowej i Pałacowej. W ręce Policji wpadł 49-letni Krzysztof G., który jadąc swoją toyotą miał około promila i 53-letni Jerzy M., kierowca opla. Ten z kolei miał około 0,5 promila alkoholu we krwi.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek” w rejonie skrzyżowania ul. Przyczółkowej i Pałacowej. W przeciągu dwóch godzin skontrolowali 134 kierowców. Tym razem wpadło dwóch pijanych kierowców. Do kontroli zatrzymano toyotę, którą prowadził 49-letni Krzysztof G. Mężczyzna miał około promila. Drugi zatrzymany, kierowca opla, 53-letni Jerzy M. miał z kolei około pół promila alkoholu we krwi. Obaj od razu stracili prawo jazdy.

Przypominamy, że celem trwającej od wielu miesięcy akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Stołeczni policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, podczas oczekiwania na zmianę świateł, przeprowadzają w Warszawie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

 

ak