Zatrzymani z papierosami pochodzącymi z przemytu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z papierosami pochodzącymi z przemytu

Data publikacji 17.05.2010

Ponad 500 paczek papierosów zabezpieczyli przy dwóch zatrzymanych mężczyznach policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą. 53-letni Zenon B. i o rok młodszy Mirosław G. wpadli w czwartek rano. Za popełnione przestępstwo grozi im kara grzywny lub do 2 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia operacyjne policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie powiatu legionowskiego tym razem doprowadziły do dwóch mężczyzn zajmujących się handlem papierosami pochodzącymi z przemytu.

Zenon B. i Mirosław G. zostali zatrzymani w chwili, kiedy uzupełniali zapasy wyrobów tytoniowych, które miały trafić do sprzedaży na targowisku miejskim w Legionowie. Mężczyźni nie zdawali sobie sprawy, że od pewnego czasu byli obserwowani przez funkcjonariuszy, którzy znali każdy ich krok. Przy 53-letnim Zenonie B. policjanci zabezpieczyli 100 paczek papierosów przenoszonych w podręcznej torbie. Mirosław G. wpadł z 460 paczkami papierosów w momencie, kiedy z targowiska udał się po nie do jednej z piwnic przy ulicy Hubala, która stanowiła swoisty podręczny magazyn.

Z relacji zatrzymanych mężczyzn wynika, że w towar zaopatrywali się od nieznanych im osób w okolicach byłego stadionu X-lecia w Warszawie. Za tzw. wagon tj. 10 paczek papierosów płacili 50 złotych, a później odsprzedawali je z zyskiem klientom na miejscowym bazarze.

Za popełnione przestępstwo zgodnie z przepisami Ustawy Karno-Skarbowej zatrzymanym grozi kara grzywny lub do 2 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz