Akcja na targowisku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja na targowisku

Data publikacji 05.05.2010

Kilkadziesiąt butelek ze spirytusem i 150 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych to bilans policyjno-celnych działań na mińskim targowisku. Właścicielką trefnego towaru oferowanego do sprzedaży na mińskim rynku okazała się 33-letnia obywatelka Ukrainy. Kobiecie przedstawiono zarzut wprowadzania do obrotu towarów bez akcyzy. Grozi jej teraz wysoka grzywna.

Policjanci z celnikami postanowili sprawdzić uzyskane wcześniej informacje, z których wynikało, że na mińskim targowisku pojawili się obcokrajowcy sprzedający papierosy i spirytus bez polskich znaków akcyzy skarbowych.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bacznie obserwowali handlujących na rynku. W pewnej chwili zauważyli młodą kobietę, która zaczepiała przechodzących mieszkańców, proponując im alkohol po okazyjnych cenach. Policjanci z celnikami dokładnie sprawdzili bagaż handlarki. Okazało się, że ma przy sobie 4 litry spirytusu. Była nią 33-letnia obywatelka Ukrainy. Funkcjonariusze podejrzewali, że ma więcej towaru, który gdzieś ukryła.

Szybko okazało się, że alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej przechowuje w wynajętym mieszkaniu w Mińsku Mazowieckim, postanowili przeprowadzić przeszukanie. Podejrzenia potwierdziło odnalezienie kolejnych kilkudziesięciu litrów spirytusu, a do tego 150 paczek z papierosami.

Zabezpieczone towary zabrano razem z handlarką do komendy. Kobiecie przedstawiono zarzut handlu towarami bez znaków skarbowych. 33-latce grozi teraz wysoka grzywna. Straciła oczywiście cały swój nielegalny towar.

 

dt, dn