Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 17.09.2021

Mieszkaniec Włoch odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podczas przeszukania samochodu w którym mężczyzna siedział z kolegami policjanci zabezpieczyli marihuanę o łącznej wadze ponad 300 gramów. Decyzją sądu 27-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

W ubiegły wtorek policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy na parkingu przu ul. Leonidasa zauważyli hondę w której siedziało trzech mężczyzn. Kiedy funkcjonariusze przejeżdzali obok zaparkowanego samochodu, przez otwartą w nim szybę, wyczuli silną woń charakterystyczną dla marihuany, dlatego zdecydowali się podjąć interwencję wobec mężczyzn.

Podczas czynności zarówno kierowca jak i dwaj pasażerowie byli bardzo zdenerwowani. Policjanci dokonali przeszukania pojazdu, gdzie na podłodze, za siedzeniem kierowcy ujawnili papierową torbę, a w niej pakiety z folii spożywczej z zawartością suszu roślinnego.

W związku z tym, że żaden z mężczyzn nie chciał powiedzieć do kogo należą narkotyki policjanci zatrzymali 27, 24 i 20-latka i przewieźli ich na komisariat.

Po zważeniu zabezpieczonych substancji i przebadaniu testerami potwierdziło się, że jest to marihuana o wadze 310 gramów. W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że właścicielem zabezpieczonych narkotyków jest 27-letni kierowca hondy. Mężczyznie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 27-latka aresztu na okres 3 miesięcy.

24 i 20-latek zostali przesłuchani w charakterze świadka w art. 183 kpk. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Irmina Sulich

  • Na zdjęciu widać dwóch policjantów z trzema zatrzymanymi mężczyznami
    Policjanci z zatrzymanymi mężczyznami
  • Na zdjęciu widać zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Na zdjęciu widać zabezpieczone narkotyki na wadze
    Zabezpieczone narkotyki