Zniszczyli klub i pobili jego właściciela - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli klub i pobili jego właściciela

Data publikacji 30.09.2009

Policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich potrzebowali tylko dwóch miesięcy, aby rozwiązać sprawę, dotycząca zdemolowania klubo – galerii oraz pobicia jej właściciela i jego syna. Dziewięciu sprawców w wieku od 13 do 18 lat stanie przed sądami. Policjanci ustalili, że chuligani napadli na właściciela klubo-galerii, bo ten nie chciał wpuścić ich do toalety.

Pod koniec lipca br. grupa kilkunastu chłopców w wieku od 13 do18 lat wtargnęła do nowo otwartej na Pradze Północ klubo - galerii. Demolując sprzęt i meble, pobili właściciela i jego syna. Pokrzywdzeni ponieśli straty wynoszące 10 tysięcy złotych. Napadnięci mężczyźni doznali ogólnych potłuczeń, a jeden z nich złamania ręki. Podczas przesłuchania nie potrafili powiedzieć policjantom z Cyryla i Metodego nic konkretnego na temat sprawców.

Kryminalni wspólnie z policjantami z referatu do spraw nieletnich przeanalizowali wcześniejsze sprawy i wytypowali sprawców. Później okazało się, że większość z nich było osobami nieletnimi. Kilku z chłopców przewijało się wcześniej w policyjnych kartotekach. Kilku po raz pierwszy wkroczyło na przestępczą drogę.

Podczas zbierania dowodów policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich ustalili, że chuligani napadli na właściciela klubo-galerii, bo ten nie chciał wpuścić ich do toalety. Odmowa nie wynikała jednak z jego złej woli. Była podyktowana wcześniejszymi, przykrymi doświadczeniami. Chłopcy korzystając już raz z toalety, uszkodzili mu urządzenia sanitarne, które musiał naprawić we własnym zakresie.

15-letni Krzysztof W. pseudonim „Brudson”, 15-letni Rafał S., 13-letni Adam W. pseudonim „Adaśko”, 16-letni Dominik W. pseudonim „Pingwin”, 16-letni Piotr Sz., 17- letni Sebastian D., 15-letni Daniel B., 16-letni Marcin K. i 18-letni Cezary G. usłyszeli zarzuty pobicia i zniszczenia mienia. Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że dwaj 15- latkowie, Krzysztof W. i Rafał S. od dwóch lat rozpijali swojego 13-letniego kolegę, dostarczając mu regularnie napoje alkoholowe. Nieletni sprawcy staną przed sądem rodzinnym. Dorosły przed karnym. Północnoprascy policjanci w dalszym ciągu pracują nad ustaleniem pozostałych napastników.

dt, mb