Kierujący oplem z ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący oplem z ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 30.09.2009

Marcin K. jechał oplem całą szerokością ulicy Wilanowskiej w Józefosławiu. Podjeżdżając pod sklep z trudem wjechał na parking. Całą sytuację widział inny kierowca, który powiadomił Policję. 31-latek został zatrzymany. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Już stracił prawo jazdy a za kierowaniem pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło tuż po 9.00. Do oficera dyżurnego zadzwonił mężczyzna z informacją, że ulicą Wilanowską w Józefosławiu jeździ, sądząc po stylu jazdy, prawdopodobnie pijany kierowca. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce.

Oczekiwał na nich mężczyzna, który wskazał opla i kierującego nim 31-latka. Jak ustalili policjanci kierowca opla jechał ,, zygzakiem”, na szczęście nikomu nic się nie stało. Wyczyny kierowcy opla na drodze widział jadący za nim inny kierowca, który postanowił zareagować i powiadomił Policję.

Badanie alkomatem wykazało, że Marcin K. miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 31-latek będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

dt, hkk