Nocne rozgrywki za 10 tysięcy złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne rozgrywki za 10 tysięcy złotych

Data publikacji 29.09.2009

Na niestrzeżonym parkingu samochodowym w Pruszkowie kilku mężczyzn chciało pograć w piłkę nożną. Trzech z nich, w ramach rozgrzewki, jako tor przeszkód, potraktowało zaparkowane w pobliżu auta. Dzięki anonimowej informacji od obywatela i szybkiej reakcji policjantów cała trójka trafiła w ręce policjantów. O dalszym losie Michała L. Michała M. Arkadiusza O. zadecyduje sąd.

Pierwsza informacja o niszczeniu samochodów dotarła do pruszkowskich policjantów tuż po 2.00 w nocy. Wynikało z niej, że na jednym z parkingów niestrzeżonych młodzi mężczyźni skaczą po zaparkowanych samochodach. Na miejsce został wysłany patrol mundurowych.

Błyskawiczne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania sześciu osób. Mężczyźni nie potrafili wyjaśnić swojego zachowania. Twierdzili, że przed zdarzeniem spożywali alkohol. Następnie postanowili na parkingu pograć w piłkę. Zaparkowana w pobliżu samochody miały służyć do rozgrzewki.

Ze wstępnych ustaleń pruszkowskich policjantów wynika, że w sprawę są zamieszani trzej z sześciu zatrzymanych mężczyzn. 17-letni Arkadiusz O. odpowie przed sądem karnym. Natomiast 16-letni Michał L. i 15-letni Michał M. spotkają się z sędzią rodzinnym, gdzie odpowiedzą za niszczenie mienia. „Sportowcy” uszkodzili łącznie 6 samochodów, gdzie wstępna suma strat to prawie 10 tysięcy złotych.

dt, dn