Małżeństwo przyłapane na oszustwie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo przyłapane na oszustwie

Data publikacji 28.09.2009

Małżeństwo próbowało wyłudzić 20 tysięcy złotych z jednego z banków w Nowym Dworze Mazowieckim. Przeszkodzili im w tym nowodworscy policjanci zespołu dw. z przestępczością gospodarczą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że tylko mały procent kwoty miał być dla zatrzymanych. Pożyczka najprawdopodobniej miała trafić do innych osób, którzy także zostali zatrzymani. Za wyłudzenie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W ręce funkcjonariuszy zespołu do walki z przestępczością gospodarczą nowodworskiej Policji wpadło małżeństwo, które w jednym z banków próbowało wyłudzić pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych. 47-letnia Krystyna S. i 53-letni Zbigniew S. posłużyli się sfałszowaną dokumentacją o osiąganych dochodach.

Z ustaleń policjantów wynikało, że w sprawę mogą być zamieszane jeszcze inne osoby, które najprawdopodobniej dostarczyły fałszywą dokumentację. Trop prowadził do dwóch mężczyzn. Tuż po zdarzeniu został zatrzymany 28-letni Jacek G. oraz 37-letni Dariusz M. Decyzją sądu obaj mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu.

Policjanci ustalają, czy zatrzymani nie są zamieszani w inne przestępstwa. Za wyłudzenie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
 

 

ak, ij