9-latka okradła szkolną koleżankę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

9-latka okradła szkolną koleżankę

Data publikacji 24.09.2009

Dziewczynka wykorzystała ,,okazję”. Z plecaka rówieśniczki skradła konsolę do gier. Dzięki wnikliwej pracy policjantów z referatu ds. nieletnich i patologii odzyskano sprzęt. Jak się okazało Karolina Ch., oprócz skradzionej konsoli w mieszkaniu miała również kradziony telefon komórkowy. Za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Kilka dni temu policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich zostali powiadomieni przez dyrekcję jednej ze szkół o kradzieży konsoli do gier. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprzęt został skradziony z plecaka 9-latki, który został pozostawiony w szatni.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Bardzo szybko ustalili, kto stoi za kradzieżą sprzętu. Udali się do mieszkania 9-letniej Karoliny Ch. Podczas przeszukania lokalu znaleźli i zabezpieczyli skradzioną konsolę. Jak się okazało, dziewczynka oprócz konsoli miała w domu telefon komórkowy, który został skradziony koledze ze szkoły. Dziewczynka podczas przesłuchania przyznała się do kradzieży. Za popełniony czyn małoletnia odpowie przed sądem rodzinnym.

ea/ew