Oszustwa wyszły na jaw - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwa wyszły na jaw

Data publikacji 24.09.2009

Sfałszowane dokumenty dostali od nieznajomych osób. Na ich podstawie próbowali wyłudzić z jednego z banków w centrum stolicy 35 i 15 tysięcy złotych. 48-letni Janusz J i 20-letni Adrian K. wpadli w ręce policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wywiadowców z KSP, gdy przyszli do placówki podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Niewykluczone, że zatrzymani starali się wyłudzić gotówkę także w innych stołecznych bankach.

Wczoraj przed południem policjanci z komendy stołecznej zatrzymali 20-letniego Adriana K., podejrzewanego o oszustwo bankowe. Z  dotychczas zebranych materiałów wynika, że młody mężczyzna złożył w bankuej na Śródmieściu sfałszowane zaświadczenie o osiąganych dochodach. W ten sposób chciał wyłudzić 15 tysięcy złotych.

W drugim przypadku policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 48-letniego Janusza J. Także i on na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach chciał wyłudzić kredyt w wysokości 35 tysięcy złotych. Dzisiaj o losie zatrzymanych zadecyduje prokurator prowadzący czynności. Za usiłowanie wyłudzenia kredytu grozi do 8 lat więzienia.

ea/to