Zatrzymani w sprawie kradzieży przesyłek kurierskich - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w sprawie kradzieży przesyłek kurierskich

Data publikacji 09.06.2016

Na trop mężczyzn, którzy włamywali się do zaparkowanych samochodów i kradli z nich przesyłki kurierskie wpadli policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu mokotowskiej komendy. Michał T., Piotr K. i Rafał K. skradli łącznie 18 przesyłek o łącznej wartości blisko 40 tys. złotych. Śledczy przedstawili im już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu od kilku tygodni pracowali nad sprawą  kradzieży przesyłek kurierskich. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że pierwsze zdarzenie miało miejsce na początku maja tego roku. Wyjaśnieniem tej sprawy od razu zajęli się kryminalni. Sprawdzali skrupulatnie wszystkie docierające do nich sygnały. Zbierali informacje i typowali osoby, które mogły mieć związek z tą kradzieżą.

Praca operacyjna całego zespołu w krótkim czasie przyniosła efekty. Wszystko wskazywało na to, że związek z tą kradzieżą ma 35-letni Rafał K. i 38-letni Piotr K. Obaj mężczyźni poruszali się po terenie Warszawy seatem, którym kierował 20-letni Michał T. Kiedy tylko zauważyli zaparkowany samochód dostarczający przesyłki, włamywali się do niego i kradli paczki. Następnie przeglądali ich zawartość i wartościowe przedmioty odsprzedawali przypadkowym przechodniom. Ze wstępnych ustaleń wynika, że trójka mężczyzn dokonała łącznie kradzieży 18 przesyłek na terenie Mokotowa. Straty oszacowana na ponad 40 tys. złotych.

Funkcjonariusze sprawdzają teraz czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie jeszcze innych podobnych przestępstw dokonanych na terenie Warszawy. Wczoraj śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem. Dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

jb/mb