Lekcja z technikiem kryminalistyki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lekcja z technikiem kryminalistyki

Data publikacji 28.01.2016

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V gościli wczoraj uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie. Gimnazjaliści, w ramach realizowanego projektu, zdobywali wiedzę praktyczną i teoretyczną pod czujnym okiem technika kryminalistyki.

Wczoraj rano, do bielańskiej komendy przyszli uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie. Gimnazjaliści w ramach realizowane projektu „Zagadnienia kryminalistyki w zakresie ujawniania i zabezpieczania śladów w pracy technika kryminalistyki” zbierali materiał do prezentacji, którą przedstawią w szkole.

Technik kryminalistyki opowiedział gimnazjalistom o swojej pracy, o metodach ujawniania i zabezpieczania śladów i pokazał w jaki sposób różnego rodzaju ślady ujawnia się i zabezpiecza na miejscu zdarzenia. Uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w roli technika. Wcielali się zarówno w rolę osób podejrzanych, które były fotografowane i daktyloskopowane, jak również w rolę policjantów, których zadaniem było znalezienie śladów i ich zabezpieczenie. Spotkanie zakończyło wspólne oglądanie filmu instruktażowego.

Z pewnością taka lekcja na długo pozostanie w pamięci zarówno policjantów, jaki i gimnazjalistów. Na pewno prezentacja i materiał filmowy, który zaprezentują uczniom swojej szkoły spodobają się wszystkim uczniom.

ek