Areszt dla podejrzanego o rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o rozbój

Data publikacji 21.03.2016

W ręce mińskich funkcjonariuszy wpadł 32-letni Krzysztof M. podejrzany o popełnienie przestępstwa rozbójniczego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Pokrzywdzona 19-letnia kobieta została zaatakowana w rejonie stacji kolejowej w Mińsku Mazowieckim. Wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego było możliwe między innymi dzięki policjantom z wydziału prewencji. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Policjanci z mińskiej komendy pracowali przy sprawie przestępstwa rozbójniczego jakie miało miejsce w pierwszym tygodniu marca w rejonie stacji kolejowej w Mińsku Mazowieckim, gdzie 19-letnią mieszkankę powiatu mińskiego zastraszył nożem nieznany mężczyzna, a następnie zmusił ją do oddania mu pieniędzy.

Funkcjonariusze rozpoczęli typowanie potencjalnych podejrzanych, którzy mogliby mieć związek z tym przestępstwem. Policjanci z wydziału prewencji ustalili, że podejrzanym o rozbój może być 32-letni Krzysztof M. z powiatu otwockiego. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Zebrany przez prokuratora i policjantów z mińskiej dochodzeniówki – materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zarzutów karnych Krzysztofowi M.

Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3-ech miesięcy.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

dn/mb