Oko kamery "podejrzało" usiłowanie rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oko kamery "podejrzało" usiłowanie rozboju

Data publikacji 18.03.2016

Policjanci z patrolówki zatrzymali „podejrzanych” przez pracowników obsługujących kamery monitoringu, 20-letniego Eryka M. i 20-letniego Andrzeja W., którzy zaatakowali dwóch mężczyzn. Napastnicy najpierw chcieli zmusić mężczyzn do odkupienia od nich skradzionego wcześniej i-phona, a kiedy pokrzywdzeni nie okazali zainteresowania, zażądali od nich pieniędzy i zaczęli stosować przemoc. 20-latkowie usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Dziś w sądzie zostanie rozpatrzony wniosek o tymczasowy areszt.

Około 01.20 patrolowcy zostali skierowani przez operatora, którego z kolei powiadomili pracownicy monitoringu, na interwencję w okolice sklepu nocnego.

Na miejscu mundurowi zastali dwóch pokrzywdzonych mężczyzn, którzy stwierdzili, że zostali napadnięci przez nieznajomych. Napastnicy siłą próbowali zmusić ich do odkupienia  i-phona za 300 złotych. Zawiadamiający nie byli zainteresowani, chcieli odejść, jednak mężczyźni im  nie pozwalali i zaczęli żądać pieniędzy stosując przemoc. Kiedy zobaczyli nadjeżdżający radiowóz schowali się za pobliskim sklepem.

20-latkowie, Eryk M. i Andrzej W. zostali zatrzymali. Pokrzywdzeni złożyli zawiadomienie o usiłowaniu dokonania rozboju. Śledczy z dochodzeniówki ustalili, że telefon, który mężczyźni siłą próbowali sprzedać wcześniej najprawdopodobniej ukradli z lokalu, w którym się bawili.

Zatrzymani na podstawie materiału dowodowego w prokuraturze usłyszeli zarzuty. Dziś w sądzie zostanie rozpatrzony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych. 

 jw