Zatrzymany sprawca uszkodzeń - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca uszkodzeń

Data publikacji 04.02.2016

Policjanci z Brwinowa zatrzymali 23-letniego mieszkańca Milanówka, który podejrzewany jest o dokonanie kilku przestępstw. Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów, w tym zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Brwinowa pracowali nad  sprawą uszkodzeń mienia, do których doszło w październiku i styczniu na jednym z osiedli mieszkaniowych w Brwinowie.  Po dokładnych ustaleniach  wytypowali mężczyznę, który mógł dokonywać tych przestępstw. Okazało się też, że jest on poszukiwany przez sąd w Grodzisku Mazowieckim do odbycia kary pozbawienia wolności.

Po potwierdzeniu informacji, że mężczyzna przebywa na osiedlu  w Brwinowie policjanci udali się w to miejsce. Kiedy policjanci chcieli zatrzymać 23-latka, ten zablokował się w samochodzie, po czym gwałtownie ruszył  uderzając  w jednego z funkcjonariuszy.  Próba ucieczki mu się jednak nie udała i został zatrzymany.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 8 zarzutów. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty za przestępstwo uszkodzenia mienia, a także zarzuty za naruszenie miru domowego, groźby karalne, nękanie oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy. Przyznał się do siedmiu zarzutów i dobrowolnie poddał karze.

Za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

kk