Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie włamania - odpowie za 7 przestępstw

Data publikacji 20.11.2014

W sumie 7 zarzutów usłyszał zatrzymany przez policjantów z Wawra 37-letni Piotr S. Mężczyzna został ujęty przez pracowników instytutu w momencie, kiedy włamał się do budynku i próbował ukraść przewody. Jak dowiedli funkcjonariusze, 37-latek w ten sam sposób już wcześniej włamał się do tego samego miejsca, a dodatkowo również pod dwoma innymi adresami, a gdyby i tego było mało to ma na swoim koncie też 2 kradzieże na terenie budowy.

Dochodziła 19.00, kiedy to policjanci z komisariatu przy ulicy Mrówczej zostali wezwani do instytutu na ulicę Szachową. Na miejscu okazało się, że pracownicy ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do budynku i próbował ukraść przewody. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i zatrzymali wskazanego im 37-letniego Piotra S. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci pionu operacyjnego w trakcie prowadzonych czynności i sprawdzeń ustalili, że 37-latek najprawdopodobniej ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw. Dosłownie kilka dni wcześniej włamał się do tego samego instytutu, skąd ukradł przewody elektryczne. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy prawdopodobnie dokonał jeszcze 3 innych włamań, do samochodu, piwnicy i baraku oraz dwóch kradzieży z terenu budowy.

Mężczyzna kradł dosłownie wszystko, styropian, narzędzia, kable, a nawet garnitur i bombki choinkowe. Usłyszał łącznie 7 zarzutów.

 

ea/jw