Publikacja wizerunku doprowadziła do zatrzymania kobiety - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Publikacja wizerunku doprowadziła do zatrzymania kobiety

Data publikacji 01.10.2014

Śródmiejscy dzielnicowi zatrzymali kobietę podejrzewaną o kradzież pieniędzy za pomocą kradzionej karty bankomatowej. Stało się tak dzięki informacji przekazanej przez osobę, która na publikowanych przez nas na stronie internetowej zdjęciach rozpoznała 36-letnią Monikę Z. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy z konta pokrzywdzonego za pomocą skradzionej mu wcześniej karty bankomatowej. Sprawca na początku lipca tego roku wypłacił w ten sposób z bankomatu 1000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa.

Po publikacji wizerunku osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem rozdzwoniły się telefony. Jedna z informacji przekazana śródmiejskim dzielnicowym doprowadziła ich do mieszkania 36-letniej Moniki Z. Teraz śledczy będą wyjaśniać wszystkie szczegóły tej sprawy oraz to, jaki udział w tym zdarzeniu miała kobieta. To zadecyduje o ostatecznej kwalifikacji prawnej tego czynu.

rsz.to