Nie dojechali do Centrum - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dojechali do Centrum

Data publikacji 28.08.2014

O tym, że monitoring w znacznej mierze ułatwia pracę policjantom, przekonaliśmy się już wielokrotnie. Tym razem oko kamery dostrzegło dwóch mężczyzn usiłujących dokonać kradzieży dwóch rowerów Veturilo. Interweniowali policjanci z Bielan. Obywatelom Ukrainy już zostały przedstawione zarzuty za usiłowanie kradzieży mienia o wartości 4000 złotych.

Wszystko rozegrało się około 02:00 przy stacji Metro Słodowiec. Pracownik monitoringu miejskiego zainteresował się dwoma mężczyznami, którzy szarpali rowery miejskie Veturilo. O swoich podejrzeniach operator kamer poinformował oficera dyżurnego bielańskiej komendy. Na miejsce pojechali policjanci z wydziału prewencji.

Przy skrzyżowaniu ulicy Kasprowicza z ulicą Marymoncką mundurowi zatrzymali do kontroli dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni próbowali wyrwać ze stojaków zabezpieczone rowery. Chcieli nimi dojechać do Centrum. Podczas badania alkomatem okazało się, że dwaj koledzy byli nietrzeźwi. We krwi mieli ponad promil alkoholu we krwi. Obaj już usłyszeli zarzuty za usiłowanie kradzieży rowerów miejskich o wartości 4000 złotych.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

eb/aw