„Panowie, załatwmy to inaczej…” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Panowie, załatwmy to inaczej…”

Data publikacji 30.01.2014

Zatrzymany przez patrolowców 45-letni Artur K. kierował bmw pomimo orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, do tego samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kiedy policjanci poinformowali mężczyznę o konsekwencjach tych naruszeń prawa, ten zaproponował, by załatwić to inaczej i zaoferował łapówkę w kwocie 200 złotych. Teraz odpowie za dwa przestępstwa i wykroczenie. Został objęty policyjnym dozorem.

Kilkanaście minut po 16.00 policjanci z patrolówki podjęli interwencję wobec kierującego bmw.

Podczas kontroli dokumentów okazało się, że 45-letni Artur K. nie posiada prawa jazdy, a to dlatego, że zostało mu zatrzymane i ma w związku z tym sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do sierpnia 2015 roku. Samochód, którym jechał, nie miał aktualnych badań technicznych, policjanci zatrzymali więc za pokwitowaniem dowód rejestracyjny auta.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że grozi mu kara za złamanie wyroku sądu, zwrócił się do funkcjonariuszy z propozycją, by „załatwić to inaczej” i złożył obietnicę przekazania 200 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych i zapomnienie o całej sprawie. W tym momencie mundurowi poinformowali Artura K., że dopuścił się właśnie kolejnego przestępstwa polegającego na propozycji wręczenia korzyści majątkowej.

45-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi, w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą policjanci zgromadzili kompletny materiał dowodowy, po czym doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam usłyszał zarzut y za niestosowanie się do wyroku sądu i obietnicę wręczenia łapówki. Został objęty policyjnym dozorem.

jw/aw