Znęcał się nad rodziną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad rodziną

Data publikacji 30.01.2014

Policjanci zatrzymali 78-letniego Mieczysława Z., który podejrzewany jest o znęcanie się nad żoną i córką. Mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał kobiety, ośmieszał je, poniżał i utrudniał normalne funkcjonowanie, w tym zakłócał spoczynek nocny. Zarzało się, że stosował przemoc fizyczną.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego otrzymali polecenie udania się na interwencję domową, gdzie miała mieć miejsce awantura. Zgłaszające, matka z córką, wskazały pijanego mężczyznę, który według ich relacji od kilku już lat znęca się nad nimi i to głównie psychicznie.

Mężczyzna poza tym, że był wulgarny, wyzywał żonę i córkę, poniżał je i ośmieszał, potrafił zakłócać im spoczynek nocny i utrudniał normalne funkcjonowanie w domu. Zdarzało się, że rzucał w nie różnymi przedmiotami, próbował szarpać, uderzał. W chwili interwencji 78-letni Mieczysław Z. miał 1,3 promila alkoholu we krwi. Został zatrzymany.

Zgłaszające złożyły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Dochodzeniowcy przesłuchali świadków i na podstawie materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną.

jw/aw