Pozostawiła dzieci bez opieki, trafiła do celi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pozostawiła dzieci bez opieki, trafiła do celi

Data publikacji 29.01.2014

Do policyjnej celi trafiła 37- letnia obywatelka Rosji. Kobieta podejrzewana jest o pozostawienie dzieci bez opieki i stosowanie wobec nich przemocy. Policjantów z komisariatu w Józefowie, o dzieciach samotnie błąkających się wieczorem po ulicach miasta poinformował zaniepokojony mężczyzna.

Funkcjonariusze z komisariatu w Józefowie wczoraj wieczorem zostali poinformowani przez jednego z mieszkańców, że spotkał on dwójkę małych dzieci, które przemarznięte błąkały się po ulicach miasta. Policjanci, którzy natychmiast znaleźli się we wskazanym przez mężczyznę miejscu, stwierdzili, że 9 i 7 letnie dzieci od kilku godzin byłu bez opieki, nie wiedziały także jak trafić do miejsca zamieszania.

Nieletni zostali natychmiast przewiezieni do komisariatu w Józefowie, a o zaistniałej sytuacji powiadomiony został sąd rodzinny. Funkcjonariusze ustalili, że matką dzieci jest 37- letnia obywatelka Rosji, która w tym czasie przebywała w Warszawie.

Po kilku godzinach kobieta została zatrzymana. Zebrane w tej sprawie informacje i materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie jej zarzutu znęcania się nad dziećmi. Ponadto okazało się, że kobieta na terytorium Polski przebywa nielegalnie. 37- latka trafiła do policyjnej celi, dzieci znalazły się pod opieką wskazanej rodziny.

O zatrzymaniu kobiety natychmiast poinformowano Prokuraturę Rejonową w Otwocku.

js/aw