Proponował 100 złotych i bombonierkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Proponował 100 złotych i bombonierkę

Data publikacji 28.01.2014

W sumie 4 zarzuty usłyszał zatrzymany przez policjantów z Wawra 49-letni Adam N. Mężczyzna został zatrzymany z związku ze znęcaniem się psychicznym i fizycznym nad rodzicami. Podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy, naruszył ich nietykalność cielesną, a na koniec próbował wręczyć korzyść majątkową w postaci 100 złotych i bombonierki. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci z komisariatu w Wawrze zostali skierowani na interwencję do domu, gdzie miała mieć miejsce awantura.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali małżeństwo, które wskazało awanturującego się syna. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że 49-letni Adam N. od blisko 4 lat znęca się nad nimi zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Kobieta z mężczyzną twierdzili, że syn pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, groził podpaleniem, pozbawieniem życia, ubliżał, a także uderzał, szarpał ich oboje.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, zatrzymali 49-latka. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna najpierw policjantów kilkakrotnie znieważył, potem naruszył nietykalność cielesną jednego z nich, uderzając go dłonią w twarz. Na koniec wpadł na pomysł przekupienia mundurowych, zaproponował im przyjęcie łapówki w kwocie 100 złotych i do tego bombonierki.

49-latek w sumie usłyszał aż 4 zarzuty. Po zgromadzeniu kompletnego materiału dowodowego funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie po przedstawieniu zarzutów skierowano do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu dla podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i Adam N. trafił na 3 miesiące do aresztu.

ea/jw