Hodowla marihuany w piwnicy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hodowla marihuany w piwnicy

Data publikacji 25.01.2014

Policjanci z ursynowskiego komisariatu namierzyli w piwnicy bloku na terenie dzielnicy uprawę marihuany. Jej właścicielem okazał się Jacek B., który hodował konopie w specjalnie przygotowanym namiocie, wyposażonym w oświetlenie i wentylację, Mężczyzna jest podejrzany także o posiadanie narkotyków, które w jego mieszkaniu zabezpieczyli funkcjonariusze. Wczoraj został objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

Ursynowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu udali się do bloku na terenie dzielnicy. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że w jednej z piwnic prawdopodobnie ktoś uprawia krzewy konopi indyjskich. Kiedy stróże prawa pojawili się tam, wyczuli wyraźny zapach przypominający marihuanę, a z pomieszczenia dochodził dźwięk wentylatorów. Policjanci ustalili, kto jest właścicielem piwnicy oraz kto w ostatnim czasie ją użytkował, a potem postanowili sprawdzić, co znajduje się w środku. Funkcjonariusze odkryli tam namiot, wyposażony w wentylację i oświetlenie. Na podłodze stało kilka donic z metrowymi krzewami konopi. Technik kryminalistyki wykonał oględziny miejsca, a plantacja została zabezpieczona.

W tym samym czasie policyjny patrol pojawił się także w mieszkaniu ewentualnego właściciela odkrytej plantacji. Tam mundurowi zabezpieczyli pudełko, w którym znajdowały się torebki z roślinnym suszem i inne przedmioty, służące prawdopodobnie do nielegalnej uprawy. Chwilę później do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, podejrzewany o posiadanie narkotyków oraz o uprawę konopi.

Wczoraj 29-latek usłyszał dwa zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

mb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.68 MB)