Klient zaatakował taksówkarza i uszkodził samochód - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Klient zaatakował taksówkarza i uszkodził samochód

Data publikacji 23.01.2014

Wczoraj prokurator objął dozorem Policji Mirosława F. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Łomianek. 35-latek podczas postoju zaatakował taksówkarza i uszkodził jego samochód. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Mirosław F. w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Około 14.30 dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o pobiciu taksówkarza. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z zespołu dzielnicowych. Tam zastali pokrzywdzonego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna przyjechał do Dziekanowa Leśnego, gdzie został zamówiony kurs. Odwożąc klientów został zaatakowany i pobity przez jednego z nich. Gdy mężczyźnie udało się oswobodzić i wyjść z samochodu, pasażer swoją agresję skierował na taksówkę i rozbił w niej przednią szybę. Następnie, nie regulując należności za wykonaną usługę przewozu, oddalili się. Z uwagi na odniesione obrażenia, pokrzywdzony został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na badania.

W tym czasie policjanci ustalili klientów, których taksówkarz przewoził. Mundurowi zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mieszkańców gminy. Policjanci po zebraniu materiału dowodowego przedstawili Mirosławowi F. zarzut uszkodzenia ciała i zniszczenia mienia. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj prokurator na wniosek Policji objął 35-latka dozorem. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

ea/ego