Napastnik groził kobiecie, bił ją i kopał - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napastnik groził kobiecie, bił ją i kopał

Data publikacji 23.01.2014

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie i kierowanie gróźb karalnych. Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową w jednym z lokali w centrum miasta. Podczas balu dotkliwie pobita została bawiąca się tam kobieta oraz jej brat. Na wniosek policjantów i prokuratury sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 39-letniego Pawła G. na 3 miesiące. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w noc sylwestrową. W jednym z warszawskich lokali zorganizowano imprezę. Na balu bawił się między innymi 39-letni Paweł G. z kolegami oraz rodzeństwo wraz ze swoimi znajomymi. Ja wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych w pewnym momencie doszło do sprzeczki pomiędzy Pawłem G. a innym mężczyzną. Chcąc załagodzić sytuację do rozmowy wtrąciła się siostra mężczyzny, stając w jego obronie.

Jak wynika z relacji pokrzywdzonych i świadków chwilę później doszło do szamotaniny w trakcie, której zarówno kobieta jak i jej brat zostali dotkliwie pobici przez 39-latka i towarzyszące mu osoby. Najbardziej ucierpiała kobieta, Paweł G. miał ją bić i kopać po całym ciele oraz grozić pokrzywdzonym, że ich zabije.

W wyniku prowadzonych czynności procesowych i podjętych działań operacyjnych policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w minioną środę zatrzymali Pawła G. 39-latek był już wcześniej notowany oraz karany za inne przestępstwa. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz prokuratury sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

ea/rsz