Za zwrot skradzionego samochodu zażądali pieniędzy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za zwrot skradzionego samochodu zażądali pieniędzy

Data publikacji 23.01.2014

Kryminalni z Mokotowa wspólnie z wilanowskimi funkcjonariuszami zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież samochodu. Właściciel volkswagena otrzymał od sprawców propozycję wykupienia go za 4 tys. złotych. Mężczyzna z kobietą wpadli w ręce policjantów, kiedy spotkali się z nim, aby odebrać pieniądze. Obydwoje usłyszeli już zarzuty za dwa przestępstwa, za które może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Do wilanowskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który poinformował mundurowych o kradzieży volkswagena transportera z ulicy Kazachskiej. Policjanci ustalili okoliczności tego zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kiedy właściciel pojazdu otrzymał telefon z propozycją wykupienia go za 4 tys. złotych oraz , do akcji wkroczyli kryminalni z Mokotowa .

Policjanci pojawili się w miejscu, w którym miało dojść do przekazania pieniędzy. Tam zatrzymali dwie osoby, które podeszły do pokrzywdzonego. Funkcjonariusze odzyskali także skradzionego volkswagena, który znajdował się w rejonie ulicy Orzyckiej.

Funkcjonariusze przedstawili już 39-latkowi i 28-latce zarzuty. Obydwoje są podejrzani o kradzież oraz o żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mb