Odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki

Data publikacji 23.01.2014

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali 37-letniego Tomasza W. Funkcjonariusze w czasie przeszukania znaleźli u niego 0,2 grama kokainy. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności najpierw proponował wywiadowcom 500 złotych, potem 1000 i zegarek wart 1500, a na koniec nawet 5 tysięcy złotych, a wszystko w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Było po 18.00 kiedy to policjanci z wywiadu naszej komendy podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który na ich widok zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Podczas kontroli okazało się, że 37-letni Tomasz W. w kieszeni skrywał zawiniątko z białym proszkiem, było to 0,2 grama kokainy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyk, a mężczyznę zatrzymali. Kiedy 37-latek zorientował się, co się dzieje i że będzie musiał ponieść odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo, postanowił się ratować. Wpadł na pomysł, że przekupi policjantów. Zaproponował im przyjęcie łapówki najpierw w kwocie 500 złotych, potem 1000 i do tego zegarka o wartości 1500, a na koniec nawet 5 tysięcy. Usiłował przekonać funkcjonariuszy stwierdzeniem, że ”jesteśmy przecież ludźmi i kamień w wodę, nikt się nie dowie”. W odpowiedzi usłyszał od stróżów praw stanowczą informację, że dopuścił się właśnie przestępstwa polegającego na obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Dalsze czynności wykonali już policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Tomasz W. odpowie za posiadanie narkotyków, a także za próbę wręczenia łapówki.

jw