Dalsze losy skradzionej szabli z czasów I wojny światowej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dalsze losy skradzionej szabli z czasów I wojny światowej

Data publikacji 15.12.2011

Wczoraj policjanci z Izabelina odzyskali zabytkową szablę pochodzącą z czasów I wojny światowej. Jak ustalili funkcjonariusze, kradzieży szabli oraz 1,7 tys. złotych dokonał Grzegorz D., gdy wykonywał u pokrzywdzonych prace porządkowe. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut kradzieży. 28-latek przed zatrzymaniem zdążył jednak sprzedać szablę w lombardzie. Wczoraj szabla trafiła z powrotem do właściciela.

Policjanci z Izabelina zostali powiadomieni przez mieszkańców gminy o kradzieżach, do których doszło w drugiej połowie listopada. Łupem sprawcy padły pieniądze o łącznej kwocie 1,7 tys. złotych, a także historyczna szabla pochodząca z czasów I wojny światowej. Jak ustalili detektywi kradzieży dokonał Grzegorz D., który wykonywał prace porządkowe u wszystkich pokrzywdzonych. Od tego czasu 28-latek ukrywał się przed mundurowymi. Sprawą zajęli się izabelińscy detektywi oraz dzielnicowy, który uzyskał informacje o miejscu pobytu mężczyzny.

Policjanci zatrzymali Grzegorza D. i osadzili w policyjnej celi. 28-latek usłyszał już zarzuty kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna jeszcze przed zatrzymaniem zdążył sprzedać szablę w lombardzie.  Przeprowadzone przez detektywów czynności pozwoliły na odzyskanie szabli, która, jak się okazało, trafiła już do nowego właściciela. Wczoraj szabla trafiła z powrotem do rąk właścicielki, dla której ma ona ogromną wartość sentymentalną. Sprawca za kradzież odpowie przed sądem.

ego,dn