Złodzieje blachy zatrzymani - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje blachy zatrzymani

Data publikacji 11.12.2011

W chwili zatrzymania obaj mężczyźni mieli po 2 promile alkoholu we krwi. Wpadli w ręce policjantów w momencie kiedy o 2.30 w nocy pchali wózek wypełniony blachą. Jak ustalili funkcjonariusze 39-letni Mariusz G. i 51-letni Stanisław K. planowali sprzedać swój łup, który wcześniej zwyczajnie ukradli. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Dochodziła 2.30 w nocy, kiedy to patrolujący ulice Grochowa policjanci zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn zmagających się z wózkiem pełnym blachy. Funkcjonariusze podjęli interwencję. 39-letni Mariusz G. i 51-letni Stanisław K. byli pijani. Mieli po 2 promile alkoholu we krwi. Obaj od samego początku usilnie przekonywali mundurowych, że absolutnie nie ukradli tej blachy, twierdzili, że znaleźli ją obok pobliskiego śmietnika. Stróże prawa nie dali jednak wiary tłumaczeniom mężczyzn i zatrzymali ich obu, a łup zabezpieczyli.

Bardzo szybko okazało się, że Mariusz G. i Stanisław K. dokonali kradzieży. Policjanci dotarli do prawowitego właściciela blachy, który złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wartość strat oszacował na kwotę ok.1400 złotych. Zatrzymani po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

jw,dn