Nieletni zatrzymani na ucieczce z ośrodka - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni zatrzymani na ucieczce z ośrodka

Data publikacji 28.11.2011

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch nieletnich, którzy uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. 15-letni Bartosz i 16-letni Tomasz, przebywając na ucieczce, ukradli swojemu koledze telefon komórkowy. 15-latek odpowie również za kradzież roweru. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty.

Funkcjonariusze z patrolu szkolnego udali się do jednego z mieszkań przy ulicy Kopińskiej, w którym miał się ukrywać poszukiwany Tomasz. Na polecenie sądu funkcjonariusze mieli doprowadzić nieletniego do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu oprócz 16-latka przebywa jego kolega, 15-letni Bartosz, który również przebywa na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Na tym jednak nie koniec.

Funkcjonariusze, wychodząc z mieszkania, zainteresowali się rowerem, który stał na klatce schodowej bloku. Nieletni nie potrafili wytłumaczyć jego pochodzenia. Policjanci bardzo szybko ustalili, że 15-latek kilka godzin wcześniej ukradł jednoślad sprzed bloku w miejscowości Falenty i przyjechał nim do Warszawy. W trakcie dalszych czynności okazało się, że chłopcy są również sprawcami kradzieży telefonu komórkowego, który ukradli swojemu koledze z mieszkania. Sprawę wkrótce rozpatrzy sąd rodzinny.

ea/ew