Ukradł w jednym skupie i sprzedał w drugim - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł w jednym skupie i sprzedał w drugim

Data publikacji 23.11.2011

Kolejny włamywacz wpadł w ręce piaseczyńskich kryminalnych. Do policyjnego aresztu trafił Michał K., który okradł jeden ze skupów złomu, a łupy sprzedał w drugim skupie. 32-latek wczoraj usłyszał zarzuty za kradzież, kradzież z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Policjanci przypominają, że za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Piaseczyńscy kryminalni pracowali nad rozwiązaniem sprawy kradzieży i kradzieży z włamaniem do jednego ze skupów złomu w Piasecznie. Sprawca kilka dni temu nad ranem ukradł różne elementy metalowe ze skupu złomu o wartości 400 złotych. Swoje łupy sprzedał w innym punkcie skupu złomu. Ponieważ pieniądze szybko się skończyły, postanowił „odwiedzić” ten sam skup złomu. Tym razem wszystko było pozamykane, więc postanowił się włamać do budynku.

Po wyważeniu okna wszedł do biura i zniszczył centralkę alarmową, potem zaczął wynosić złom. Mężczyzna ukradł złom o wartości 400 złotych. Następnego dnia swoje łupy, tak jak poprzednio, sprzedał w innym puncie skupu złomu.

Policjanci drobiazgowo przeanalizowali zabezpieczone dowody i materiały w tej sprawie. Bardzo szybko wpadli na trop „złomiarza”. Namierzyli 32-latka, który kilkakrotnie sprzedawał różne elementy metalowe w skupie złomu. Okazał się nim Michał K. Pokrzywdzony mężczyzna oszacował straty na łączną kwotę ponad 3400 złotych.

Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Policjanci przypominają, że za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

ea/hkk