Okradł kilkunastu pacjentów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł kilkunastu pacjentów

Data publikacji 11.10.2011

Policjanci z Wawra zatrzymali sprawcę kilkunastu kradzieży. 25-letni Paweł B. od jakiegoś czasu okradał pacjentów szpitali w Wawrze. Jego łupem padały głównie portfele, zdarzało się jednak, że zabierał również telefony, laptopy i całe torebki. Dziś usłyszy 8 zarzutów dokonania przestępstw i odpowie za co najmniej 6 wykroczeń.

Do komisariatu w Wawrze w ostatnim czasie wpłynęła spora liczba zawiadomień dotyczących kradzieży. Większość czynów miała miejsce w szpitalach na terenie dzielnicy. Najczęściej pokrzywdzeni tracili portfele z pieniędzmi i dokumentami, zdarzało się również, że ginęły telefony komórkowe, laptopy, czy całe damskie torebki.

Sprawy przeanalizowali funkcjonariusze służb kryminalnej oraz prewencyjnej, następnie podjęli stosowne działania. Niedługo później sprawca kilkunastu kradzieży był już zatrzymany. 25-letni Paweł B. wpadł w ręce stróżów prawa właśnie w okolicy jednego ze szpitali.

Kryminalni i dochodzeniowcy przeprowadzili ustalenia i zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 8 zarzutów kradzieży będących przestępstwami. 25-latek odpowie również za co najmniej 6 wykroczeń.

dt, jw