Uszkodzili 3 samochody - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodzili 3 samochody

Data publikacji 16.05.2011

Po krótkim pościgu mundurowi z Woli zatrzymali czterech mężczyzn. Podejrzani są oni o uszkodzenie trzech samochodów zaparkowanych przy ul. Księcia Janusza. Zabezpieczony z pojazdu protektor obuwia i przesłuchania świadków pozwoliły udowodnić podejrzanym winę. Wczoraj wszyscy usłyszeli zarzuty. Wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 1.00 w nocy oficer dyżurny zlecił patrolom policji, aby udali się w rejon ulicy Księcia Janusza. Czterech mężczyzn miało rozbijać samochody. Gdy po chwili na miejscu pojawili się mundurowi zauważyli podejrzaną grupę mężczyzn, którzy na widok radiowozu rozbiegła się. Policjanci natychmiast podjęli pościg za sprawcami. Po kilku metrach udało się zatrzymać cała czwórkę. Jak ustalili mundurowi trzech 17-latków i jeden 20-latek uszkodzili 3 pojazdy. Wybicie przedniej szyby, wgniecenia, zarysowania, ułamanie lusterka to zarzuty, jakie usłyszeli Bartosz Ł., Marcin M., Mariusz O.i Filip R. Ponadto Bartosz Ł. usłyszał jeszcze zarzut posiadania 0, 37 grama marihuany.

W czasie zatrzymanie wszyscy mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, mieli w organizmie od 1,2 do 1,8 promila alkoholu. Noc spędzili w izbie wytrzeźwień.

Wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

dt, jb