Dozory za pobicie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory za pobicie

Data publikacji 12.04.2011

Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie nowodworzanina przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Wobec 20-letniego Roberta K. oraz 26-letniego Tomasza W. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych.

Informacja o zdarzeniu dotarła do policjantów ze szpitala w piątek wieczorem. Wynikało z niej, że lekarze udzielają pomocy medycznej rannemu mężczyźnie. Pacjent oprócz ogólnych potłuczeń miał jeszcze ranę kłutą. Policjanci pod nadzorem prokuratorskim od razu zaczęli badać okoliczności zdarzenia. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że pokrzywdzonego napadło dwóch sprawców na osiedlu Modlin Górka w Nowym Dworze. Pobili go, a następnie ugodzili ostrym narzędziem w okolicę lędźwiową pleców.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że w sprawę mogą być zamieszani dwaj mieszkańcy Nowego Dworu. W sobotę obaj byli już zatrzymani i trafili do policyjnych cel. Następnie 20-letniego Roberta K. i 26-letniego Tomasza W. policjanci przesłuchali. Funkcjonariusze przedstawili im także zarzut udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj podjęto decyzję o zastosowaniu wobec Roberta K. oraz Tomasza W. środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

jk