Rzucili w niego kamieniem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rzucili w niego kamieniem

Data publikacji 23.03.2011

Zarzutami za pobicie zakończyła się próba zawarcia bliższej znajomości z dziewczyną, w tramwaju. Trzech obywateli Rumuni zaatakowało młodego mężczyznę, który stanął w obronie swojej znajomej, którą zaczepili cudzoziemcy. Z pomocą przyszedł mu przypadkowy mężczyzna. Sprawcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Trzech obywateli Rumunii zaczepiło w tramwaju młodą kobietę. Dziewczyna nie była zainteresowana zawarciem bliższej znajomości z nieznanymi mężczyznami, ale to nie przeszkadzało cudzoziemcom. Mężczyźni stawali się coraz bardziej namolni, nie chcieli wypuścić dziewczyny z tramwaju. Na przystanku czekał na kobietę znajomy. Cudzoziemcy z każdą chwilą stawali się coraz bardziej agresywni. W końcu jeden z nich rzucił kamieniem w kierunku chłopaka. Pomiędzy trzema Rumunami, a znajomym kobiety doszło do bójki. Na pomoc pokrzywdzonemu przyszedł mężczyzna stojący na przystanku.

W tym czasie ulicą Wóycickiego przejeżdżał radiowóz policji. Mundurowi zareagowali natychmiast. Wszyscy mężczyźni zostali przewiezieni do bielańskiej komendy. Po przesłuchaniu okazało się kto atakował, a kto tylko się bronił.

Trzem obywatelom Rumunii zostały przedstawione zarzuty za pobicie. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

dt, eb