To nie pierwszy raz - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To nie pierwszy raz

Data publikacji 25.08.2010

33-letni Grzegorz K. został zatrzymany w trakcie kolejnej awantury domowej, którą urządził w mieszkaniu przy ulicy Magiera. Mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się psychiczne i fizycznie nad konkubiną. O całym zajściu mundurowych powiadomiła pokrzywdzona kobieta, która zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa, kierując się troską o bezpieczeństwo swoje, a przede wszystkim swojej nieletniej córki.

Policję zawiadomiła kobieta, której konkubent po raz kolejny urządził w domu awanturę. Mężczyzna był bardzo agresywny, groził konkubinie pozbawieniem życia. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało, 33- latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubina od kilku miesięcy.

Kobieta zdecydowała się powiadomić Policję, gdyż tego typu sytuacja nie zdarzyła się po raz pierwszy i pokrzywdzona obawiała się o swoje bezpieczeństwo. W lipcu zeszłego roku sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Kobieta jednak dała szansę Grzegorzowi K. i wycofała sprawę z sądu. Mężczyzn wyszedł z aresztu, lecz pobyt w nim niczego go nie nauczył. Od kilku tygodni, szczególnie w weekendy, mężczyzna zaczął nadużywać alkoholu. Wówczas znęcał się nad kobietą. Popychał ją, szarpał, biegał po domu z ostrymi narzędziami strasząc, że ich użyje i zabije konkubinę.

Policjanci zatrzymali awanturnika i przewieźli na komendę. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za znęcanie się nad najbliższymi Grzegorzowi K. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie dozoru oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym.

ea/eb