60 urodziny w policyjnym areszcie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

60 urodziny w policyjnym areszcie

Data publikacji 21.08.2010

Marian P. awanturował się, wyzywał i bił swoją żonę od 15 lat. Czara goryczy przelała się jednak dopiero w jego 60 urodziny. To wtedy kobieta wezwała Policję, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad małżonką.

Policjanci z patrolówki udali się do mieszkania na terenie Gocławia, gdzie oczekiwała pokrzywdzona kobieta. Na miejscu funkcjonariusze zastali wzywającą pomocy oraz sprawcę całego zdarzenia.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mąż nadużywa alkoholu od około 20 lat, a od 1995 roku znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. W trakcie wszczynanych przez niego awantur wyzywa kobietę, poniża ją, nie szczędzi też rękoczynów, bije, wyrywa włosy, zdarzało się, że nawet pokrzywdzona doznawała skaleczeń. Tym razem w dniu swoich 60 urodzin Marian P. po raz kolejny wywołał awanturę i podniósł rękę na żonę. Wtedy właśnie kobieta zdecydowała się wezwać Policję.

Mundurowi zatrzymali pijanego 60-letniego Mariana P. Urodzinową noc spędził w ośrodku dla osób nietrzeźwych. Nazajutrz w dochodzeniówce usłyszał zarzut. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem.

dt, jw