Areszt za znęcanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie

Data publikacji 20.08.2010

Dwumiesięczny areszt - taki środek zapobiegawczy zastosował sąd w stosunku do Piotra O. który jest podejrzany o znęcanie się nad członkami swojej rodziny. Wobec 39-latka została założona „Niebieska karta”. Jest dobrze znany dzielnicowemu, który wielokrotnie interweniował w sprawie przemocy w rodzinie. Nie na długo to zmieniło zachowanie mężczyzny, dlatego tym razem trafił do celi.

Interwencji policyjnych w domu zatrzymanego było wiele. Wobec 39-latka została założona „Niebieska kata”. Dzielnicowy wielokrotnie kontaktował się w tej sprawie z ofiarą. Jego agresja narastała szczególnie po wypiciu alkoholu. Wówczas wszczynał awantury z żoną i znęcał się nad rodziną. Na wrzaskach i groźbach nie poprzestawał. Dochodziło także do rękoczynów.

Kiedy ostatnio policjanci z Piaseczna zostali wezwani na interwencję, szybko zakończyli kolejną awanturę. Policjanci błyskawicznie opanowali sytuację. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że ma ponad 3,3 promila alkoholu we krwi. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Dochodzeniowcy przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Piotrowi O. grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

dn/hkk