Krewki mąż - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krewki mąż

Data publikacji 19.08.2010

61-letni Antoni K. myślał, że zdoła uciec przed odpowiedzialnością za to, co zrobił żonie. Mylił się bardzo, na nic zdała się ucieczka na wieść o przyjeździe Policji. Patrolowcy bardzo szybko znaleźli go i zatrzymali, miał ponad promil alkoholu we krwi. Wcześniej grożąc żonie nożem, zranił ją, a dodatkowo od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad małżonką.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego otrzymali informację o awanturze domowej. Kiedy przybyli na miejsce zastali pokrzywdzoną i świadka całego zdarzenia, nie było jednak sprawcy zajścia.

Mundurowi ustalili, co tak naprawdę się stało. Z relacji zawiadamiającej wynikało, że jej pijany mąż od dłuższego już czasu znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Tym razem bez żadnego powodu chwycił nóż i wymachując nim oraz przystawiając go do szyi kobiety zażądał, by ta natychmiast pościeliła łóżko. Kiedy pokrzywdzona próbował uciec agresja mężczyzny wzrosła, złapał żonę na klatce schodowej i tam w czasie szarpaniny zranił ją nożem w rękę, po czym uciekł.

Policjanci błyskawicznie wszystkim się zajęli. W przeciągu zaledwie kilku minut znaleźli krewkiego męża, który próbował ukryć się na terenie osiedla. 61-letni Antoni K. był pijany, miał ponad promil alkoholu we krwi. Trafił do ośrodka dla osób nietrzeźwych. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Dziś sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. 61-latek odpowie za swoje czyny przed sądem.

dt, jw