Najpierw pracował, a potem okradł - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw pracował, a potem okradł

Data publikacji 30.07.2010

Z ustaleń policjantów w Nasielsku wynika, że zatrzymany Hubert T. może być zamieszany w kradzież około 150 kg pomidorów z tunelu foliowego. 24-latek wcześniej pracował u poszkodowanego i dobrze znał gospodarstwo oraz zwyczaje właścicieli. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia mundurowych, grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Pierwsza informacja o kradzieży pomidorów dotarła do policjantów 16 lipca. Wynikało z niej, że sprawca kradł warzywa z tunelu foliowego w okresie od 12 do 15 lipca br. Przychodził z torbami w nocy i wówczas działał. Mundurowi od razu zaczęli wyjaśniać okoliczności przestępstwa oraz typować nocnego "pracownika".

W rozwiązaniu zagadki i ustaleniu podejrzanego bardzo pomocny był poszkodowany, który wspomniał mundurowym o nierzetelnym sezonowym pracowniku. Policjanci podchwycili ten trop, sprawdzili informacje i wczoraj zatrzymali 24-letniego Huberta T. Młody człowiek jeszcze dziś zostanie przesłuchany. Wszystko wskazuje na to, że zostanie mu także przedstawiony zarzut kradzieży.
ij/rm