Poszukiwany listami gończymi kradł swetry - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listami gończymi kradł swetry

Data publikacji 27.07.2010

Wpadł na gorącym uczynku, gdy wychodził ze sklepu ze skradzionymi swetrami przewieszonymi przez rękę. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest także poszukiwany 5 listami gończymi. Wielokrotnie w przeszłości notowany za kradzieże, teraz trafi za kratki na co najmniej 4 lata. Za kolejną kradzież, której się dopuścił grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj około 14.00 w centrum handlowym w Śródmieściu został zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna, który skradł kilka damskich swetrów. Wcześniej wypatrzyli go stołeczni wywiadowcy, którzy podjęli obserwację. W kolejnym sklepie odwiedzonym przez mężczyznę podszedł on do stojaka ze swetrami, następnie zabrał kilka i spokojnie odciął zabezpieczenia. Następnie jak gdyby nigdy nic wyszedł ze sklepu z naręczem swetrów.

Funkcjonariusze zatrzymali go już na zewnątrz centrum handlowego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że 38 letni Arkadiusz P. jest poszukiwany listem gończym i czterema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia 4 lat kary więzienia. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży swetrów i trafił do celi aresztu śledczego. Dodatkowo za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.

ea/to