Miał być kredyt na samochód - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być kredyt na samochód

Data publikacji 27.07.2010

24-letni Adam P. posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Na pomysł wzięcia kredytu, wpadł wspólnie z kolegą. W ten sposób oboje chcieli uzyskać kredyt w wysokości 12 tys. złotych. Pieniądze miały zostać przeznaczone na samochód. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Bielan, gdy pojawili się w placówce, w której złożyli wniosek kredytowy.

Specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym z banków na terenie dzielnicy, 24-letni mężczyzna będzie chciał wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszelkich informacji okazało się, że Adam P., ubiegając się o kredyt w wysokości 12 000 złotych, przedstawił w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W czasie załatwiania ostatnich formalności Adam P. został zatrzymany. Chwilę później w rękach funkcjonariuszy był również Jarosław R., który czekał na swojego kolegę. 24-latek tłumaczył, że pieniądze miał przeznaczyć na zakup samochodu, a zaświadczenie o zarobkach załatwił mu kolega.

42-latek i 24-latek zostali przewiezieni do komendy. Prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszą zarzut usiłowania oszustwa. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie złożyli podobnych wniosków kredytowych w innych bankach.

ea/eb