Zatrzymani za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój

Data publikacji 19.07.2010

Trzech pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali wczoraj około 16.00 śródmiejscy policjanci. Napastnicy pobili przechoddnia w okolicach parku przy PKiN, żądając od niego telefonu i pieniędzy. Sprawcy zdarzenia wpadli następnego dnia niedaleko miejsca napadu. Dzisiaj najprawdopodobniej usłyszą zarzuty rozboju, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Wczoraj około 16.00 policyjny patrol ze Śródmieścia, legitymując mężczyznę dowiedział się od niego, że dzień wcześniej został napadnięty, pobity i okradziony w okolicach Pałacu Kultury i Nauki przez trzech młodych mężczyzn. Napastnicy pobili go a następnie w czasie, gdy dwóch go trzymało, trzeci przeszukiwał jego kieszenie. Zabrali mu dwa telefony komórkowe. Policjanci zabrali pokrzywdzonego i pojechali z nim w miejsce zdarzenia. Tam napadnięty mężczyzna od razu wskazał trzech siedzących na ławce mężczyzn jako sprawców rozboju z poprzedniego dnia. Policjanci zatrzymali wskazanych.

Mężczyźni mieli od 2 do 3 promili, trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj przewiezieni zostaną do prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszą zarzuty rozboju. Za ten czyn grozi do 12 lat wiezienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

ak, to