Odpowiedzą za graffiti - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za graffiti

Data publikacji 16.07.2010

Operator kamery monitoringu miejskiego wypatrzył, a policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy chwilę wcześniej używając szablonu, sprayem pomalowali elewację budynku przy ulicy Marszałkowskiej. Funkcjonariusze w czasie legitymowania znaleźli przy nich puszki z farbą oraz szablony. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

Operator kamery miejskiego monitoringu wypatrzył dzisiaj po 1.00 w nocy grupkę mężczyzn stojących przy ul. Marszałkowskiej u zbiegu z Pl. Unii Lubelskiej. Obserwowane osoby najpierw podzieliły między siebie puszki z farbą w sprayu, a następnie założyły na ręce rękawiczki. Grupa rozdzieliła się i dwóch z obserwowanych poszło ul. Marszałkowską. Tam w pewnym momencie stanęli przy elewacji budynku i jeden z nich przyłożył szablon do ściany, a drugi pomalował go sprayem.

Na miejsce natychmiast pojechały policyjne załogi. Zatrzymano trzech młodych mężczyzn, przy których zabezpieczono puszki z farbą oraz szablony. W czasie wstępnych czynności napisy odpowiadające szablonom ujawniono na kilku budynkach usytuowanych wzdłuż ul. Marszałkowskiej. Dzisiaj zatrzymanymi zajmą się śledczy, którzy po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie przedstawią im zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.

mb, to
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.95 MB)