Kiedyś rozboje, teraz kredyty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kiedyś rozboje, teraz kredyty

Data publikacji 15.07.2010

Wielokrotnie karany za kradzieże, rozboje i napady 52-letni Paweł J.,wpadł kilka dni temu w ręce otwockich policjantów z referatu do walki z przestępczością gospodarczą. Tym razem mężczyzna posługując się fałszywymi dokumentami próbował wyłudzić w banku kredyt. Trafił już do aresztu, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Przez ponad tydzień policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą w Otwocku pracowali nad sprawą mężczyzny, którego "zajęciem" w ostatnim czasie było wyłudzanie kredytów bankowych na podstawie fałszywych dokumentów. Gdy tylko policjanci uzyskali informację, że może on przebywać na terenie Otwocka, śledzili niemal każdy krok Pawła J. poznając przy tym, całą kryminalną przeszłość 52-letniego radomianina.

Mężczyzna ten, jak się okazało, znaczną część swojego życia spędził w zakładach karnych, na jego koncie były zarówno rozboje jak i kradzieże, teraz "zajął się" kredytami.

Prowadzona przez funkcjonariuszy obserwacja opłaciła się, kilka dni temu Paweł J. w jednym z otwockich banków posługując się sfałszowanymi dokumentami próbował wyłudzić 18 tysięczny kredyt. Na przeszkodzie stanęli mu jednak otwoccy policjanci, mężczyzna został zatrzymany. Paweł J. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ak, js