Jadąc skuterem…skradł portfel - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc skuterem…skradł portfel

Data publikacji 14.07.2010

Kierowcy wysiadającemu pod jednym ze sklepów w Józefowie, wypadł z kieszeni portfel. Zauważył to jadący skuterem 43-letni Piotr Sz., tej „okazji” nie przepuścił, w czasie jazdy z filmową wręcz zwinnością w jego rękach znalazł się portfel, dodał tylko gazu i tyle go było widać. Po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie takich atrakcji spodziewał się przebywający w Józefowie mieszkaniec Przasnysza. Gdy w dniu wczorajszym wysiadał z samochodu przed jednym ze sklepów, z tylnej kieszeni spodni wypadł mu portfel z kartami kredytowymi, dowodem rejestracyjnym i z ponad 700 złotymi.

W tym czasie ulicą przejeżdżał na skuterze 43-letni Piotr Sz. dalej wszystko potoczyło się jak w amerykańskim filmie akcji. Mężczyzna nie zatrzymując się ani na moment, jadąc przy tym z dużą prędkością, pochylił się i błyskawicznie w jego rękach znalazł się portfel

Właściciel portfela nie zdążył go podnieść, ani w żaden sposób zareagować. Na szczęście zapamiętał numery rejestracyjne skutera. I to właśnie dzięki temu przed domem Piotra Sz. znaleźli się kryminalni z komisariatu w Józefowie. Piotr Sz. twierdził, że ze sprawą kradzieży nie ma nic wspólnego, lecz policjanci nie dali się zwieść tym zapewnieniom.

W garażu na terenie posesji, pod belką stropową odnaleźli skradziony portfel. Wrócił on już do właściciela wraz z dowodem rejestracyjnym i kartami kredytowymi. Gotówki było już mniej o 160 złotych. Piotr Sz. został zatrzymany i przyznał się do kradzieży. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ak, js